Składanie wniosku

Gdzie można znaleźć wniosek o przyjęcie do LO III?

Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu uczestniczy w systemie rekrutacyjnym miasta Wrocławia. Przejdź do strony.

Czy wniosek należy dostarczyć do wszystkich szkół w nim wskazanych?

Nie, wniosek należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Szkoła pierwszego wyboru to ta, której oddział znajduje się na pierwszym miejscu we wniosku.

Czy wniosek można wysłać pocztą?

Tak, można. Należy jednak pamiętać, aby wniosek został dostarczony do szkoły w wyznaczonym terminie.

Czy klasy z jednej szkoły muszą być umieszczone na wniosku w kolejności po sobie?

Nie, to wszystko zależy od preferencji kandydata i rodziców. Klasy należy wybierać zgodnie z kolejnością, w jakiej chcielibyście zostać do nich przyjęci.

Czy z wnioskiem należy składać załączniki potwierdzające zaznaczone we wniosku dodatkowe informacje o kandydacie?

Tak, takie dokumenty powinny zostać dostarczone wraz z wnioskiem do szkoły pierwszego wyboru.

Czy należy składać dokumenty potwierdzające samotne wychowywanie dziecka?

Tak, należy złożyć takie dokumenty. W zależności od Państwa sytuacji rodzinnej może to być:
• prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację,
• akta zgonu jednego z rodziców,
• a także oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem.

Czy szkoła posiada internat?

Niestety, nie mamy internatu. Informacje o bursach i internatach można znaleźć na stronie miasta Wrocławia. Przejdź do strony.

Rekrutacja uzupełniająca

Czy będzie rekrutacja uzupełniająca do LO III?

Dyrektor szkoły ogłasza rekrutację uzupełniającą, jeśli w postępowaniu rekrutacyjnym nie zostanie przyjęta liczba kandydatów zgodna z ilością posiadanych przez placówkę wolnych miejsc. W tym roku wszystkich miejsc przygotowanych dla Was jest 160.

Czy do każdej klasy będzie rekrutacja uzupełniająca?

Rekrutacja uzupełniająca będzie tylko do klas, w których w postępowaniu rekrutacyjnym nie przyjmiemy 32 kandydatów.

Kiedy można składać wnioski o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej?

Jeśli szkoła będzie dysponowała jeszcze wolnymi miejscami to wnioski w rekrutacji uzupełniającej można składać po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego w pierwszym terminie.

Terminy składania wniosku w postępowaniu uzupełniającym jeśli będą wolne miejsca:
• 2-4.08.2022 – do klasy 1B,
• 2-4.08.2022 – do klas 1A, 1C, 1D, 1E.

Jakie działania należy podjąć, aby uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej?

W rekrutacji uzupełniającej należy ponownie wypełnić wniosek i dostarczyć go do szkoły wraz z załącznikami.