Geografia i Przedsiębiorczość

Wybierając Trójkę możesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania nie tylko na polu matematycznym czy informatycznym. Nasza szkoła daje Ci możliwość wyboru trzeciego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, którym  jest m. in. geografia.  Może nie jesteś do końca przekonany, dlatego przeczytaj i zastanów się…

Uczestnicząc w blokach olimpijskich i kółkach geograficznych możesz przygotować się do Olimpiady Geograficznej czy Olimpiady Przedsiębiorczości. Tytuł Finalisty czy Laureata umożliwia wstęp wolny na wybrane uczelnie wyższe. Możesz zacząć przygotowania a potem spać spokojnie w klasie maturalnej, ponieważ zdobyłeś tytuł Laureata. Co roku w Olimpiadzie Geograficznej nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca. W tym roku szkolnym do finału Olimpiady Geograficznej awansowała czwórka uczniów, w tym uczennica z pierwszej klasy. Czy to przypadek? Nie. W poprzednim roku tytuł Finalisty zdobył także uczeń pierwszej klasy.  Wszystko zależy od motywacji i…od Ciebie.

Wasze zaangażowanie  i sumienna zespołowa praca od klasy pierwszej to gwarancja sukcesu, ale i dobrej zabawy podczas wspólnych wyjazdów. Podobnie jest w Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Wiedzy Ekonomicznej. Nasi uczniowie to przyszli studenci SGH, współlokatorzy oraz partnerzy biznesowi. Razem startują w olimpiadach a później razem studiują i wzajemnie się wspierają rozwijając swoje pasje.

Sukcesy na polu geografii i przedsiębiorczości.

Nasi uczniowie osiągają sukcesy zarówno indywidualnie jaki i drużynowo w takich przedsięwzięciach jak:

• Olimpiada Geograficzna
  • Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Olimpiada Statystyczna
  • Olimpiada Znajomości Afryki
  • Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Konkurs Sukces na bank
  • Konkurs PKB
  • Szkolna Gra Giełdowa

Osiągnięcia naszych uczniów w ostatnich latach to:

• II miejsce w Polsce w Olimpiadzie Ekonomicznej
  • II miejsce w Polsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości
  • I miejsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Ekonomicznym,
  • Szkolny Nobel z geografii,
  • dwukrotny Szkolny Nobel z ekonomii,
  • srebrny medal ​na Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Kanadzie,
  • srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej w Rosji​,
  • srebrny medal na Olimpiadzie Bałtyckiej​,
  • oraz wiele innych!

Geografia i ekonomia w terenie​:

Nasi uczniowie łączą teorię z praktyką. Uczestniczą w lekcjach tematycznych dotyczących  giełdy w Warszawie, odczytach we Wrocławskim Oddziale Towarzystwa Ekonomicznego.​ Wyjeżdżają także np. do Torunia, żeby poznać Centrum Astronomii Mikołaja Kopernika czy do Szwajcarii do Muzeum Einsteina.

Uczniowie poszerzają swoja wiedzę i podnoszą swoje umiejętności podczas wycieczek krajowych i zagranicznych. Wspólnie zwiedziliśmy wiele miejsc w Europie, ale też w  Tajlandii czy Japonii. Część wyjazdów była dla uczniów zupełnie darmowa –uczniowie   wygrywali  konkursy lub olimpiady a wycieczki były nagrodą sponsorowaną​ przez organizatorów. Olimpijczycy są  nagradzani za swoje osiągnięcia naukowe  wycieczką organizowaną przez LO III co roku np. po Węgrzech, krajach Beneluxu czy Włoszech.​

Wycieczki  fakultetu geograficznego​:

W ramach fakultetu geograficznego organizowane są  jednodniowe wyjścia do:​

• Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego​,
  • Muzeum Geologicznego,
  • Muzeum Mineralogicznego​,
  • ZOO​,
  • Hydropolis​,
  • Muzeum Etnograficznego​.

W ramach fakultetu geograficznego  odbywają się także wyjazdy  dłuższe. W roku szkolnym 2021/22 pojechaliśmy do Trójmiasta, gdzie zobaczyliśmy między innymi klif w  Orłowie  i  do Warszawy, gdzie  zwiedzaliśmy Muzeum Azji i Pacyfiku  oraz Muzeum Etnograficzne.

Realizujemy  wyjścia w ramach Edukacji w Mieście, wycieczki w ramach Edukacji w Miejscach Pamięci oraz w maju 2022 roku będziemy brać udział w programie Poznaj Polskę.

Znaczną część uczestników wycieczki nagrodowej dla wybitnych uczniów  LO Nr III stanowią finaliści i laureaci olimpiad z geografii, ekonomii i przedsiębiorczości, dlatego zwiedziliśmy  razem takie państwa jak Węgry, Litwa, Francja, Szwajcaria czy Belgia i Holandia.

Matura z geografii​:

Uczniowie naszej szkoły od lat zdają maturę z geografii powyżej średniej Wrocławia i Dolnego Śląska. W roku 2021 średnia zdawalność matury z geografii była na poziomie 78% a uczniów z Wrocławia 33%, natomiast z Dolnego Śląska 31%.

Oddział

95c 5
Kraj:
50c

Bardzo ważne jest to, że wielu uczniów zostaje finalistami już w klasie pierwszej naszego liceum. Wprowadzone bloki olimpijskie podczas, których uczniowie przygotowują się do konkursów i olimpiad pozwalają na  lepsze ukierunkowanie pracy naszych olimpijczyków i przynoszą wymierne korzyści.

Wybierz geografię  w Trójce jeśli chcesz:

• przemawiać w Parlamencie Europejskim i nie tylko,
  • zwiedzać kraj i świat​,
  • dowiedzieć się , że masz głos nadający się do radia  ​,
  • odkryć, co motywuje Cię do działania​,
  • poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach lub zupełnie różnych​,
  • podejmować wciąż nowe wyzwania i odkrywać w sobie talent do kręcenia filmów – Głos na los
  •  poznać przyjaciół na całe życie.