Matematyka

Mówi się, że Matematyka jest Królową Nauk. W Trójce potrafimy należycie zadbać o Królową, a wszyscy Trójkowicze mają możliwość przekonać się, że jest to władczyni co prawda wymagająca, ale też przyjazna i niezwykle pomocna.

Zaangażowanie i życzliwość nauczycieli, ich bogate doświadczenie i znakomite przygotowanie merytoryczne w połączeniu z zapałem i pracowitością uczniów umożliwiają Trójkowiczom biegłe opanowanie podstawy programowej oraz rozwój pasji matematycznej. Na lekcjach matematyki nauczysz się zarówno samodzielności jak i pracy w grupie, twórczego podejścia do problemu oraz przydatnych algorytmów, piękna czystej matematyki oraz zastosowania jej w dziedzinach pokrewnych.

Dowodem naszej dobrej pracy u podstaw są znakomite wyniki maturalne i coroczne zajmowanie miejsca w czołówce ogólnopolskiego rankingu maturalnego Perspektyw. Nasi absolwenci z sukcesami studiują kierunki ścisłe na uczelniach Wrocławia i całego świata, nie wyłączając Oxfordu i Cambridge.

Największych pasjonatów matematyki zapraszamy do klasy matematycznej-uniwersyteckiej. Profil ten ma w Trójce ponad 50-letnią tradycję. Dzięki patronatowi Uniwersytetu Wrocławskiego, poza zajęciami z nauczycielem trójkowym, uczniowie mat-matu mają także lekcje z wykładowcami Wydziału Matematyki i Informatyki UWr a także blok olimpijski i dodatkowe zajęcia z geometrii w klasie drugiej. To głównie z mat-matu rekrutują się uczestnicy Olimpiady Matematycznej i innych konkursów  (Nabój, Kangur, Alfik, Koma, Dolnośląskie Mecze Matematyczne, Maraton Matematyczny), w których Trójkowicze regularnie odnoszą ogromne sukcesy. Tylko w ostatnich nasi reprezentanci zdobyli 30 tytułów finalistów lub laureatów OM. W niektórych przypadkach były one wstępem do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej, m.in. srebrnego medalu Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej i złotego medalu prestiżowych 13. Mistrzostw Rumunii. Świetne przygotowanie matematyczne otwiera uczniom mat-matów także drogę do sukcesów w innych olimpiadach: informatycznej, fizycznej czy lingwistycznej.

Bardzo atrakcyjną formą pogłębiania i poszerzania wiedzy matematycznej są obozy i wyjazdowe sesje matematyczne, na których zajęcia są prowadzone przez nauczycieli, zaproszonych gości, wykładowców i studentów, często absolwentów klasy matematycznej. Wycieczki te są okazją do spojrzenia na matematykę z nieco innej perspektywy, a przy okazji doskonałym czasem na integrację.

Matematyka pozalekcyjna nie obejmuje jednak tylko klas matematycznych. W roku szkolnym 2021/2022 były prowadzone 4 kółka matematyczne na różnych poziomach zaawansowania dla uczniów wszystkich klas, przy czym wyróżniający się uczniowie pozostałych profili mogą także uczestniczyć w wyjazdowych formach edukacji matematycznej.

Jeśli lubisz matematykę i jesteś zdecydowany/a ją pokochać, zapraszamy do Trójki!