Szkoła w Unity

Szkoła, widok z bramy. Wersja 22.

Otwórz projekt w przeglądarce

(Model szkoły zrealizowany jest przy użyciu silnika Unity, przeznaczony jest dla komputerów stacjonarnych i laptopów.)

Zakres projektu:

Prezentowany tutaj model jest początkiem większego projektu budowy wirtualnej szkoły. Model to tylko jeden aspekt tego przedsięwzięcia, jednak jest to także podstawa na której zbudowane zostaną w przyszłości funkcjonalności pozwalające na interakcję z naszą szkołą na odległość. Wstępnie planujemy wykorzystać ten projekt podczas 75-cio Lecia w przyszłym roku (rok szkolny 2021/2022).

Dni otwarte – marzec 2022

W ciągu ostatnich miesięcy model szkoły przeszedł wiele, aczkolwiek nieszczególnie widocznych, zmian. Poprawione zostały detale wymiarowania budynku, zainstalowane zostały nowe okna oraz drzwi. Zakończona została klatka a obszar dostępny dla użytkownika powiększono o pierwsze piętro oraz marinę.

Jubileusz szkoły – październik 2021:

Od czasu pierwszej odsłony projektu, w marcu 2021 roku, dużo się zmieniło. Bieżące prace obejmują zmiany w samym modelu szkoły, mające na celu eliminację wielu problemów z renderowaniem wnętrza szkoły (oświetlenie oraz cienie) jak i rozszerzenie reprezentowanych terenów otaczających szkołę. Wewnątrz dwie klasy otrzymały już prawie zakończony wystrój wnętrza. Są to pomieszczania 4 oraz 5 na parterze które mogą być odwiedzone przez wejście do szkoły.

Widok na mural. Wersja 22.
Widok na szkołę z ścieżki. Wersja 22.

Od autorów projektu:

Hej jestem Witek i chodzę do drugiego archu. Pamiętam jak za dziecka uwielbiałem bawić się klockami lego, ale pewnego razu gdy chciałem stworzyć coś większego postanowiłem spróbować modelowania 3D. Początki łatwe nie były, jednak z każdym nowym projektem uczyłem się na błędach, dobrze się przy tym bawiąc. Mam nadzieję z całą ekipą eLO3 że nasz projekt spodoba wam się, pomimo naszych ciasnych korytarzy xD. Widzimy was we wrześniu, jako część naszej Trójkowej rodziny.

Witold Wojciechowski, 2Bp

Chodzę do klasy 1c. Od kilku lat interesuję się programowaniem i grafiką 3D.

Radosław Kmiotek, 1C

Widok na szkołę. Wersja 5 – dla porównania z bieżącą wersją 22.