Wolontariat

Wolontariat III LO tworzą uczniowie chętni do działania na rzecz potrzebujących. Są wśród nich tacy, którzy dołączają się do wybranych przez siebie akcji, ale też i uczniowie uczestniczący systematycznie we wszystkich projektach. Na spotkaniach pojawiają się przedstawiciele wszystkich poziomów – od klas pierwszych do czwartych, a cała grupę wspiera samorząd uczniowski.  Działalność w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęło rozwieszenie optymistycznych haseł, ułożonych uprzednio przez uczniów,  w szkole na październikowy Dzień Życzliwości Trójki. Okres przed Bożym Narodzeniem przyniósł dwie zbiórki – zbiórkę paczek dla rodzin potrzebujących w podwrocławskich gminach Siechnice i Święta Katarzyna oraz, wspólnie ze stowarzyszeniem Odra – Niemien,  paczek dla Polaków za wschodnią granicą, w tym rodzin weteranów działań wojennych realizowana jako projekt „Paczka dla bohatera”.  W związku z tym, że obecnie toczy się wojna w Ukrainie, w szkole cały czas trwa zbiórka parafiny i puszek do wytwarzania świec dla mieszkańców dotkniętych wyłączeniem prądu.

Grupa wolontariuszy III LO organizuje systematycznie kiermasze, na których sprzedawane są ciasta przynoszone przez społeczność szkoły. Przychód z tych akcji wspiera akcje charytatywne. Grudniowy kiermasz wsparł schronisko dla zwierząt, zaś styczniowa zbiórka Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariat uczestniczył także w Maratonie Sportowym, który na sportowo zagrał (i zatańczył na warsztatach salsy) dla WOŚP.

Obecnie rozpoczęła się akcja wspólnej nauki licealistów z uczniami klas 8 z położonej po sąsiedzku Szkoły Podstawowej nr 58 przed egzaminami kończącymi edukację podstawową.

Na cotygodniowych spotkaniach wolontariatu pojawiają się stale pomysły nowych projektów, które systematycznie wdrażane są do realizacji. Trójkowa młodzież przychodzi do Szkoły z potrzebą działania i jest w tym systematyczna i wytrwała. Woluntariusze dokumentują swoje działania w mediach społecznościowych:  wolontariat_lo3_wroclaw (Instagram) i inne.

Wolontariatem w III LO opiekuje się nauczycielka WOS i historii pani profesor Jolanta Popińska.