Wychowanie Fizyczne

Zajęcia obowiązkowe z wychowania fizycznego w LO nr III realizowane są w wymiarze 3 godzin tygodniowo w formie klasowo-lekcyjnej i odbywają się na własnych obiektach. Infrastruktura składa się z: sali gimnastycznej, salki do zajęć fitness, siłowni oraz kompleksu boisk wielofunkcyjnych. Poza zajęciami lekcyjnymi odbywają się zajęcia dodatkowe, w ramach których prowadzone są treningi oraz rozgrywki Szkolnych Igrzysk Sportowych (SIS) o mistrzostwo szkoły w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych. Szkoła uczestniczy także w programie Szkolny Klub Sportowy. Młodzież w naszej szkole bardzo chętnie i aktywnie uczestniczy w lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach dodatkowych, a to przekłada się na sukcesy sportowe na poziomie Mistrzostw Wrocławia i Mistrzostw Dolnego Śląska.

Pobierz broszurę

We współzawodnictwie sportowym wszystkich szkół z Dolnego Śląska w ostatnich pięciu latach nasza szkoła trzykrotnie zwyciężała a dwukrotnie zajmowała drugie miejsce. W podobnym okresie w rywalizacji szkół wrocławskich wywalczyliśmy pierwsze miejsce w roku 2020, drugie miejsce w latach 2021, 2019, 2017, 2016 i trzecie w roku 2018. W ostatnich trzech latach nasza szkoła zwyciężała również w klasyfikacji najaktywniejszych sportowo szkół we Wrocławiu. Na powyższe wyniki zapracowali nasi uczniowie, którzy brali udział we wszystkich rozgrywkach w ramach Licealiady i osiągali w nich znakomite rezultaty.

Zobacz nas na YouTube

Często zadawane pytania:

Czy w szkole odbywają się inne zajęcia sportowe niż samo wychowanie fizyczne?

Tak, oczywiście i to bardzo dużo:
– codziennie po zajęciach lekcyjnych od poniedziałku do piątku oraz soboty;
– w zależności od zainteresowania uczniów, treningi z gier zespołowych: p. siatkowej,
p. ręcznej, p. koszykowej.

Czy szkoła uczestniczy w zawodach sportowych – międzyszkolnych?

Tak. Uczniowie „trójki” biorą udział praktycznie prawie we wszystkich zawodach sportowych organizowanych przez SZS Wrocław i Dolny Śląsk.

Czy każdy uczeń może uczestniczyć w zajęciach sportowych pozalekcyjnych?

Każdy uczeń w szkole, w zależności od umiejętności może uczestniczyć w treningach lub rozgrywkach między-klasowych prowadzonych przez nauczycieli WF przez cały rok szkolny oraz w zajęciach sportowych w czasie ferii zimowych – oczywiście bezpłatnie.

Jakie zajęcia pozalekcyjne odbywają się oprócz treningów (dla uczniów bardziej zaawansowanych)?

Są to mistrzostwa szkoły (mędzy-klasowe):
– w grach sportowych: p. siatkowej, p. ręcznej, p. koszykowej, p. nożnej, streetballu;
– oraz badmintonie, tenisie stołowym, ringo, szachach, biegach przełajowych, pływaniu (na wynajętym basenie), short track (na wynajętym lodowisku), narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Czy w czasie roku szkolnego są organizowane wyjazdy szkolne związane ze sportem dla uczniów?

Tak:
– są to coroczne wyjazdy na 5-dniowy obóz sędziowski, gdzie chętni uczniowie mogą nabyć umiejętności i legitymacje uprawniające do sędziowania zawodów – MOS (Młodzieżowy Organizator Sportu) i MMS (Młodzieżowy Sędzia Sportowy);
– wyjazdy jednodniowe na zawody narciarskie – wcześniej wspomniane mistrzostwa szkoły oraz dodatkowo reprezentacja szkoły na zawody międzyszkolne;
– zawody w lekkoatletyce, które są organizowane poza Wrocławiem.

Jak są oceniani uczniowie z wychowania fizycznego?

Przede wszystkim za aktywność na lekcjach wf oraz dodatkowo za udział w zajęciach pozalekcyjnych i reprezentowanie szkoły na zawodach międzyszkolnych. Szczegółowy zapis na stronie szkoły.

Czy uczniowie, którzy biorą udział w zawodach w czasie lekcji nie mają kłopotów czy problemów z innych przedmiotów?

Nie, ponieważ zawsze są zwolnieni na w/w zawody przez Dyrektora Szkoły i jest to uzgadniane z nauczycielami innych przedmiotów (przekładanie sprawdzianów, itp.).

Czy uczniowie, kandydaci do LO III uprawiający sport zawodowo – w klubach sportowych dadzą sobie radę w pogodzeniu sportu i nauki?

Jest to bardzo ważne i kluczowe pytanie jeśli chodzi o uprawianie sportu i uczęszczanie na SIS-y ( zajęcia pozalekcyjne), ponieważ to właśnie w naszej szkole uczniowie radzą z tym sobie najlepiej.